Jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń w przedpokoju: organizacja i przechowywanie odzieży i akcesoriów

kwi 10, 2021 przez

Jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń w przedpokoju: organizacja i przechowywanie odzieży i akcesoriów

Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni w przedpokoju to dla wielu osób wyzwanie. Odpowiednio zorganizowane miejsce, które pozwoli na przechowywanie nie tylko ubrań, ale także butów i innych akcesoriów przyczyni się do lepszego samopoczucia każdego dnia. W tym artykule przedstawimy kilka porad na temat organizacji i przechowywania odzieży i akcesoriów w przedpokoju.

 1. Wybierz odpowiednią szafkę lub komodę
  Pierwszym krokiem do stworzenia funkcjonalnej przestrzeni w przedpokoju jest wybranie odpowiedniej szafki lub komody, która pomieści wszystkie potrzebne rzeczy. Warto zwrócić uwagę na wielkość i wysokość mebla, aby był on odpowiedni do rozmiaru pomieszczenia.

 2. Rozważ zastosowanie wieszaków ściennych
  Jeśli przedpokój jest zbyt mały, aby pomieścić szafkę lub komodę, warto rozważyć zastosowanie wieszaków ściennych. Pozwalają one na wykorzystanie wolnej przestrzeni na ścianach, a jednocześnie pozwalają na łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy.

 3. Skorzystaj z organizerów na buty
  Buty to częsty problem w przedpokoju. Ich po prostu jest za dużo. Warto w takim przypadku skorzystać z organizerów na buty. Ten typ mebla nie tylko pozwoli na uporządkowanie obuwia, ale także zaoszczędzi przestrzeń.

 4. Zadbaj o odpowiednią ilość wieszaków
  Wieszaki to ważna sprawa w przedpokoju. Ich ilość powinna być dostosowana do ilości osób w domu. Warto wziąć także pod uwagę ilość ubrań, które będą na wieszakach w danym momencie.

 5. Zainwestuj w pojemne kosze na akcesoria
  Ostatnią poradą na temat organizacji i przechowywania odzieży i akcesoriów w przedpokoju jest zainwestowanie w pojemne kosze na akcesoria. Do takiego kosza warto włożyć rękawiczki, czapki, szaliki, apaszki oraz inne drobne akcesoria, które często gubimy.

Podsumowując, stworzenie funkcjonalnej przestrzeni w przedpokoju to nie lada wyzwanie, ale z naszymi poradami można sobie z tym poradzić. Ważne, aby dobierać meble odpowiednio do rozmiaru pomieszczenia oraz pamiętać o ilości wieszaków i pojemnych koszach na akcesoria. W ten sposób, każdy poranek będzie przyjemniejszy i bardziej sprawnie się zacznie.

Podobne

Tagi