Jak urządzić jadalnię w nowoczesnym stylu: harmonia i elegancja przy stole

wrz 4, 2021 przez

Jak urządzić jadalnię w nowoczesnym stylu: harmonia i elegancja przy stole

Jak urządzić jadalnię w nowoczesnym stylu: harmonia i elegancja przy stole

Planowanie aranżacji wnętrza to proces, który pochłania mnóstwo czasu i energii. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest jadalnia – to tutaj zasiadamy do słynnej rodzinnej uczty i spotkań ze znajomymi. Dlatego też urządzenie jadalni w nowoczesnym stylu powinno być przemyślane i dobrze zaplanowane. Co zrobić, żeby nasza jadalnia była harmonijna i elegancka przy stole? Oto kilka porad.

  1. Kolorystyka – postaw na minimalizm

Nowoczesny styl charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. W przypadku kolorystyki polecane są głównie stonowane barwy, takie jak biel, grafit, szary i beż. Dodatkowo, można postawić na akcenty kolorystyczne – na przykład fioletowe poduszki, zielone rośliny lub żółta lampa.

  1. Meble – proste formy z domieszką elegancji

Podobnie jak w przypadku kolorystyki, meble powinny być proste i minimalistyczne. Jednakże ważne jest, aby były one eleganckie i designerskie. Zwróć uwagę na elementy, takie jak rzeźbione ozdoby czy chromowane nóżki. Ważnym elementem wyposażenia jadalni jest oczywiście stół – powinien być prosty, ale przy tym efektowny. Do nowoczesnego wystroju dobrze pasują również krzesła obite skórą lub eko-skórą w ciemnych kolorach, na przykład czerń czy granat.

  1. Oświetlenie – klimatyczne, ale funkcjonalne

W jadalni ważne jest dobrze dobrane oświetlenie. Po pierwsze, powinno być funkcjonalne – umożliwiać wygodne spożywanie posiłków bez konieczności przeciaganie się przy stole. Po drugie, powinno być klimatyczne i eleganckie. Do nowoczesnego wnętrza polecamy oświetlenie w postaci lampy wiszącej, której klosz wykonany jest z miedzi lub chromu. Można również zdecydować się na montaż punktowego oświetlenia, takiego jak halogeny lub LED-y.

  1. Dekoracje – umiar to klucz do sukcesu

W nowoczesnym stylu należy postawić na minimalizm – oznacza to, że wszelkiego rodzaju dekoracje powinny być raczej skromne. Dobre rozwiązanie to obrazy w prostych, minimalistycznych ramach (najlepiej czarnych lub białych), niezbyt liczne donice z roślinami oraz kolorowe poduszki.

  1. Przydatne dodatki – stół na co dzień i od święta

W nowoczesnym domu ważne są praktyczne rozwiązania. W przypadku jadalni można zdecydować się na stół, który na co dzień jest mniejszy, ale łatwo można go powiększyć, gdy wpadają niespodziewani goście. Dobrym rozwiązaniem jest również szafka z witryną, w której można przechowywać sztućce, szklanki czy talerze.

Urządzenie jadalni w nowoczesnym stylu może być wyzwaniem, jednakże zgodnie z powyższymi zasadami będzie łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Zachowując prostotę i minimalizm, możemy uzyskać w naszym domu miejsce, które będzie jednocześnie harmonijne i eleganckie przy stole.

Podobne

Tagi