Ta witamina może poprawić pracę twojego mózgu

sty 5, 2018 przez

Ta witamina może poprawić pracę twojego mózgu

Jesteśmy przemęczeni i niewyspani. Próbujemy nadrobić braki snu zbyt dużą ilością kawy. Koimy smutki w alkoholu. Wszystko to sprawia, że pozbawiamy się energii. Cierpimy na zaburzenia koncentracji, stany lękowe ci depresyjne.

Witamina, która może pomóc

Nasz organizm potrzebuje zażycia odpowiedniej dawki snu aby prawidłowo się zregenerować. Osoba dorosła powinna przesypiać od 7 do 8 godzin każdej nocy. Jeśli śpimy mniej cały nasz organizm może źle funkcjonować. Dokuczliwe szczególnie może być uczucie zamglenia umysłu i niemoc skupienia uwagi na wykonywanej czynności. Należy jednak pamiętać, że nie tylko brak odpowiedniej regeneracji może powodować takie objawy. Za prawidłową pracę naszego mózgu odpowiada również niacyna, znana jako witamina pp lub b3.

Czym grozi niedobór niacyny

Niacyna niedobór. Brak odpowiedniego poziomu niacyny może być dokuczliwy. Szczególnie nieprzyjemnym objawem niedoboru tej witaminy jest zaczerwienienie i pieczenie skóry, bóle głowy czy nasilające się lęki i depresja. W poważniejszych przypadkach może dojść do rozwoju pelagry, która może okazać się śmiertelna.

Jak uzupełnić niedobór

Jeśli zostanie u nas stwierdzony niedobór niacyny warto go jak najszybciej uzupełnić. Pomoże nam to w lepszej koncentracji i usprawni pracę mózgu. Witaminę pp można znaleźć w postaci suplementów. Dobrym pomysłem jest również zmiana diety. Produkty bogate w b3 to między innymi orzeszki ziemne, biała fasola czy różne rodzaje mięsa, głównie indyk i kurczak. W celu uzupełnienia niedoboru można śmiało sięgnąć po ryż, ziemniaki i brokuły.

 

Podobne

Tagi