Rolety plisowane a rolety w kasecie: różnice, zalety i dopasowanie do wnętrza

maj 11, 2021 przez

Rolety plisowane a rolety w kasecie: różnice, zalety i dopasowanie do wnętrza

Rolety plisowane a rolety w kasecie: Różnice, zalety i dopasowanie do wnętrza

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu czy mieszkania są okna. Ich odpowiednie zasłonięcie wpływa na wygodę i komfort mieszkających w pomieszczeniu osób, wpływa również na styl aranżacji wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów – jednymi z popularnych rozwiązań są rolety. Wśród nich wyróżniają się rolety plisowane oraz rolety w kasecie. Jakie są ich różnice oraz zalety?

  1. Rolety plisowane

Rolety plisowane to produkt charakteryzujący się oryginalnym, eleganckim wyglądem. Pod względem technicznym, składają się one z tkaniny składającej się z laminowanych plis oraz sznurka pionowego do przesuwania. Są przystosowane do montażu zarówno na skrzydle okiennym, jak i w otworze okiennym.

Zalety rolet plisowanych:

  • Oryginalny wygląd – rolety plisowane to rozwiązanie dopasowane do każdego wnętrza, nadające mu wyrafinowany i stylowy charakter.
  • Doskonałe zaciemnienie – tkanina rolety plisowanej składa się z wielu składanych plisów, które gwarantują optymalne zaciemnienie pomieszczenia.
  • Wysoka jakość użytych materiałów – tkanina rolety plisowanej jest odporna na promieniowanie UV oraz zabrudzenia, przez co są one łatwe w utrzymaniu czystości.
  1. Rolety w kasecie

Rolety w kasecie to produkt charakteryzujący się nie tylko eleganckim wyglądem, ale także innowacyjnym mechanizmem działania. Podczas przesuwania rolety, tkanina zwijana jest w specjalnej kasecie, dzięki czemu chroniona jest przed zarysowaniem czy zabrudzeniem. Rolety w kasecie są przystosowane do montażu wyłącznie na skrzydle okiennym.

Zalety rolet w kasecie:

  • Elegancki wygląd – rolety w kasecie wprowadzają do wnętrza niesamowity klimat, który zachwyci każdego miłośnika nowoczesnego wzornictwa.
  • Łatwe w utrzymaniu czystości – mechanizm kasetowy powoduje, że tkanina w trakcie przesuwania zawsze pozostaje wewnątrz kasetki, przez co nie brudzi się tak łatwo jak w przypadku tradycyjnych rolet.
  • Optymalna regulacja – rolety w kasecie pozwalają na stopniową regulację oświetlenia w pomieszczeniu. Dzięki temu można uzyskać dowolny klimat i nastroj.

Podsumowanie:

Podsumowując, zarówno rolety plisowane, jak i rolety w kasecie, to doskonałe rozwiązania dla osób szukających nowoczesnego i funkcjonalnego wyposażenia swojego mieszkania. Przed wyborem produktu należy przede wszystkim zastanowić się nad jego estetyką oraz przeznaczeniem. Jeśli poszukujemy rozwiązania do okna otwierającego się w sposób tradycyjny (na skrzydle) to dobrym wyborem będą rolety plisowane. Natomiast w przypadku okien balkonowych warto zdecydować się na rolety w kasecie, które skutecznie chronią tkaninę przed zabrudzeniem.

Podobne

Tagi