Czym odtłuścić meble przed malowaniem

mar 23, 2020 przez

Czym odtłuścić meble przed malowaniem

Eksploatacja mebli sprawia, że z czasem ich wierzchnia warstwa zostaje zdarta oraz podlega licznym zabrudzeniom, również tłustym. Aby zadbać o odpowiednią kondycję i stan techniczny naszych mebli, warto regularnie poddawać je pracom konserwacyjnym, w tym między innymi malowaniu. Przed przystąpieniem do tych prac powinniśmy odpowiednio przygotować meble, w tym również wyczyścić je z zabrudzeń. Odpowiednie przygotowanie pozwoli farbie na trwałe wiązanie na powierzchni mebla i zapewni jej dłuższą żywotność.

Drewniane meble to najczęstszy rodzaj mebli, które poddajemy ponownemu malowaniu. Tak naprawdę odpowiednia prace przygotowawcze są równie ważne, co samo malowanie. Jeżeli, źle przygotujemy mebel to może się okazać, że wkład pracy, który włożymy w malowanie, pójdzie na marne. Farba szybko się odbarwi lub po prostu odejdzie od mebla. Tłuste zabrudzenia mebli to typowy skutek uboczny tego, że na co dzień je eksploatujemy. Na takie zabrudzenia składają się między innymi odciski naszych dłoni, opary powstające w trakcie gotowania lub też zabrudzenia związane z innym użytkowaniem. W związku z tym odtłuszczenie mebli jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu przez pracami malarskimi.

Jak odtłuścić meble?

Przede wszystkim powinniśmy dobrze poddać analizie stan techniczny mebla. Jeżeli ocenimy, że jest on dobry, to możemy przystąpić do dalszych prac. Na początku musimy zerwać wierzchnią warstwę farby lub lakieru i możemy zrobić to za pomocą papieru ściernego o drobnej strukturze. Użycie takiego papieru sprawi, że nie zniszczymy głównej struktury mebla. Następnie możemy przejść do właściwego czyszczenia. Potrzebny będzie nam środek odtłuszczający oraz gąbka lub szmatka, którą będziemy delikatnie czyścić mebel. Po takich pracach i dokładnym wysuszeniu mebla, możemy przejść do prac malarskich.

Dobrej jakości drewniane meble możemy znaleźć w sklepie internetowym https://www.mebelki.pl/. Jeżeli jednak zdecydujemy się na renowacje mebli, którymi już dysponujemy to powinniśmy być przygotowani na delikatne i odpowiedzialne zadanie. Po odtłuszczeniu mebli możemy przygotować odpowiednią farbę, którą pokryjemy strukturę mebla. Czasami potrzebne będzie nawet dwukrotne malowanie, aby w całości dokładnie pokryć mebel. Odpowiednio wykonana praca da nam dużo satysfakcji i pozwoli nam tchnąć nowe życie w meble, które pierwszą młodość mają już za sobą.

Podobne

Tagi