(Nie) Typowa Hala Sportowa

lip 26, 2022 przez

(Nie) Typowa Hala Sportowa

Jeszcze do nie dawna hale sportowe były obiektami bardzo rzadko dostępnymi. Dziś między innymi dzięki możliwości skorzystania z wielu dotacji lub środków unijnych powstaje wiele nowych obiektów sportowych. Odchodzi się już od remontu starych budynków na rzecz tworzenia nowych. Zmieniła się również społeczna mentalność, coraz częściej mieszkańcy bez względu na wiek korzystają z publicznych budynków w celu dbania o własną kondycję i zdrowie. Budynki te pełnią często zaplecze dla wielu wydarzeń kulturowych.

Z definicji hali sportowej wynika, że jest to obiekt o zwartej formie konstrukcyjnej o wymiarach nie mniejszych niż 19×36 metrów. Zawierającym pomieszczenia (halę), oraz miejsce dla widowni, a także miejsce w którym odbywają się zawody czy wydarzenia artystyczne. Projektanci prześcigają się w tworzeniu różnorakich projektów budynków, które wielokrotnie zaskakują kształtem i bryłami. Bardzo często jednak to co dobrze wygląda na papierze nie sprawdza się jednak w rzeczywistości. Warto więc przy wyborze firmy projektującej wybrać sprawdzoną firmę o ugruntowanej pozycji, która w swoim portfolio może pochwalić się przede wszystkim solidnością wykonania, terminowością, ale przede wszystkim jest wrażliwa na potrzeby odbiorcy.

Buszując po internecie trafiłam na bardzo fajną stronkę. Firma mp project z siedzibą w Krakowie posiada na swoje stronie wiele gotowych projektów hal, przy czym co ważne każdy projekt zawiera wiele rozwiązań architektonicznych, które już na etapie budowy pozwolą uniknąć problemów,  a także przyspieszą sam proces budowy.  Osoby projektujące hale sportowe projekty hal różnicują pod względem metrażu, typu konstrukcji, kształtu i oczywiście konkretnych zastosowań. A każdy projekt może zostać dostosowany pod konkretnego odbiorcę. Strona firmy jest zaprojektowana bardzo instynktownie. Myślę, że nikt nie będzie miał problemu z odnalezieniem niezbędnych informacji. Największym plusem oferty jest opcja przekształcenia gotowego projektu na projekt budowlany umożliwiający uzyskanie pozwolenia na budowę.

Każdego kto stoi przed wyborem projektu hali sportowej czy to typowej czy nietypowej zachęcam do zajrzenia na stronę projektanta https://halesportowe.com/adaptacja-projektu/.

Podobne

Tagi