Modne dodatki do salonu: trendy w dekoracji wnętrz na najbliższy sezon

gru 12, 2020 przez

Modne dodatki do salonu: trendy w dekoracji wnętrz na najbliższy sezon

Witaj w Świecie Wnętrz! Nowy sezon to zawsze nowe inspiracje i trendy, także w dekoracji naszych mieszkań. Dziś przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, który skupia się na najmodniejszych dodatkach do salonu w nadchodzącej jesieni i zimie.

  1. Różnorodność tekstur

W tym sezonie, więcej niż kiedykolwiek wcześniej, kluczowe są różnorodne tekstury, które tworzą ciekawe kontrasty i dodają salonowi charakteru. Wzory w kratkę, geometryczne, pikowane, ale również welur, aksamit, futra i grube tkaniny to tylko kilka z przykładów materiałów, które powinny pojawić się w Twoim salonie. Koc z grubym splotem, poduszki z różnych materiałów, dywan z falistymi wstawkami i pled z koźlej skóry – to wszystko będzie idealne na chłodniejsze wieczory.

  1. Oświetlenie

W salonie kluczowe jest odpowiednie oświetlenie. W tym sezonie modne są lampy w kształcie kuli, a także podłogowe i kinkiety. Lampa wisząca w stylu industrialnym to nieco odważniejszy wybór, ale jeśli chcesz wprowadzić do swojego salonu odrobinę charakteru, to wiele na to wskazuje. Dobrze dobrane światło może bardzo zmienić odbiór całego wnętrza.

  1. Kolorystyka

Jeśli chodzi o kolory, to w tym sezonie na czasie są stonowane i naturalne barwy, takie jak ecru, beże i szarości. Jednak ważne jest to, aby wprowadzić do salonu nieco bardziej krzykliwej kolorystyki, na przykład w postaci bordowych poduszek czy zielonych ozdób na stole. Zwróć uwagę, żeby wybierane kolory nie były zbyt ostre, ponieważ w takim wnętrzu trudno będzie się zrelaksować.

  1. Rośliny

Rośliny w salonie to klasyka, ale jednocześnie potrafią odmienić wygląd całego pomieszczenia. W tym sezonie modne są sukulenty, a także duże palmy i drzewka. Są to nie tylko ozdoby, ale również naturalne oczyszczacze powietrza, więc nie obawiaj się o ich liczne ilości.

  1. Dekoracje na ściany

W salonie na ścianach warto umieścić coś, co będzie stanowiło pomost między resztą aranżacji, a jednocześnie wprowadzi nieco dodatkowej stylizacji. W tym sezonie modne są wielkie obrazy, tapety i plakaty. Możesz pokusić się o wybór efektownych grafik geometrycznych lub artystycznych impressionistycznych malowideł.

Podsumowanie

Wnętrza są bardzo zmiennym zagadnieniem, a trendy zmieniają się bardzo szybko. W sezonie jesiennym i zimowym na czasie są różnorodne tekstury, odpowiednie oświetlenie, subtelna kolorystyka, duże ilości roślin i nowe trendy dekoracji na ścianę. Pamiętaj o tym, że w dekorowaniu ważne jest to, aby Twoje sztuki i dodatki były spójne i tworzyły spójną całość.

Podobne

Tagi