Urządzamy małą łazienkę.

sty 7, 2021 przez

Urządzamy małą łazienkę.

Mała łazienka bez okna to standard w wielu mieszkaniach Polaków, zwłaszcza tych w starszym budownictwie. Właścicielom takich pomieszczeń zależy na optycznym powiększeniu oraz zachowaniu funkcjonalności. Szczególnie ważne jest to, jakie kolory do małej łazienki bez okna dobrać, aby całość prezentowała się nienagannie.

Klasyka i bezpieczna paleta barw.

Do małej łazienki bez okna, będą dobre wszystkie jasne barwy. Sprawdzi się nieśmiertelny kolor piaskowy, beżowy, kremowy oraz lodowa biel. Szafki i elementy wyposażenia mogą być wykonane z surowego drewna, co ociepli ,,szpitalny” wygląd naszej łazienki. Z mody wychodzi kolor pomarańczowy czy fioletowy. Ponadto ciemne kolory przytłaczają małe pomieszczenie, które wydaje się w efekcie jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości.

Kolorowe kafle

Szukając sposobów na to, jakie kolory do małej łazienki bez okna będą najlepsze, możemy pokusić się o wprowadzenie ciekawych, przyciągających wzrok elementów kolorystycznych. Wielobarwne płytki możemy ułożyć naprzemiennie z jednobarwnymi, ale również pamiętając i o tym by nie pokrywały one całej ściany od góry do dołu. Takie płytki sprawdzą się ułożone na ściance za toaletą podwieszaną.
Płytki układamy też przy kabinie prysznicowej oraz przy umywalce. Resztę ściany, czyli mniej więcej od połowy w górę, malujemy specjalną farbą do pomieszczeń o dużej wilgotności.
Jeśli decydujemy się jednak na lekkie i delikatne barwy, warto nadać wnętrzu indywidualnego charakteru i powiesić lustro w efektownej, oryginalnej i designerskiej ramie.

Oświetlenie

Poza przemyślanym doborem barw, musimy też zadbać o odpowiednie oświetlenie. Istotne jest, aby światło było rozproszone. Należy zamontować świetlówki nad lustrem, źródło głównego światła oraz ewentualnie wprowadzić inne rozwiązania. Jeśli mamy podwieszany sufit, możemy na nim umocować świetlówki.
Przy aranżacji małej łazienki trzeba też zadbać o sprawną, wysokiej klasy wentylację. Oprócz sposobów na to, jakie kolory do małej łazienki bez okna zastosować, aby powiększyć pomieszczenie, istotne jest odprowadzanie gromadzącej się pary wodnej. Nawet najpiękniejsze kolory ścian czy efektowne płytki nie będą wyglądały korzystnie, gdy łazienka pokryje się pleśnią i grzybem.

Podobne

Tagi