Aranżacja wnętrz w stylu morskim: błękit, biel i atmosfera nadmorskiego kurortu

lip 17, 2021 przez

Aranżacja wnętrz w stylu morskim: błękit, biel i atmosfera nadmorskiego kurortu

OCEANICZNY KLIMAT WNĘTRZA – WPŁYW KOLORÓW I DODATKÓW

Aranżacja wnętrz w stylu morskim to jeden z najczęściej wybieranych motywów przez osoby, które chcą poczuć się jak na wakacjach, przez cały rok. W tle błękitu wody oraz bieli piasku można poczuć atmosferę nadmorskiego kurortu, która pozwala na relaks i wyciszenie. Odpowiedni dobór kolorów i dodatków może wpłynąć na oceaniczną atmosferę w pomieszczeniach.

W stylu morskim dominują kolory śnieżnej bieli oraz błękitu, które są tymi najważniejszymi do stworzenia atmosfery nadmorskiego kurortu. Błękit w połączeniu z bielą sprawia, że przestrzeń wydaje się bardzo jasna i nowoczesna. Dodatkowo, kolor kremowy, brązowy lub szary świetnie współgra w zestawieniu z błękitem i bielą. Ekskluzywnym i eleganckim dodatkiem jest miedź lub srebro.

DOPASUJ DO SIEBIE STYLOWE AKCENTY – PRZEDMIOTY DEKORACYJNE

Przedmioty dekoracyjne to istotny element stylu morskiego. Ze względu na motyw nadmorski, bardzo dobrze sprawdzą się m.in. muszle, sznury oraz drewniane pudełka. W jadalni można umieścić wazon pełen morskich kamieni, w łazience położyć ręczniki w kolorze błękitu, a w sypialni poduszki w kształcie rybek. W stylu morskim warto postawić także na obrazy morskie, mapy podróży, a nawet ramki do zdjęć w kształcie koła ratunkowego lub kotwicy.

MORSKI KLIMAT W POKOJU DZIECIĘCYM

Styl morski można wprowadzić nie tylko do salonu czy kuchni, ale także do pokoju dziecięcego. Barwy odcienia morskiego, pasują do każdych mebli, a dodatkowo nawiązują do tematyki nadmorskiej. W pokoju dziecka warto postawić na dodatki, takie jak lampka z muszli, nadmuchiwany ponton, drewnianą łódkę, a także narzutę w kolorze błękitnym.

POSZUKAJ INSPIRACJI – WZORY ORAZ BEZPOŚREDNIE JEDNAKOWE

Aby stworzyć wnętrze w stylu morskim, warto poszukać inspiracji w Internecie, w zeszłorocznych katalogach wnętrzarskich, czy też w magazynach, dzięki którym można uzyskać pomysł, jaki rodzaj dodatków wykorzystać. Warto wybierać projekty, które zostaną wykonane w kolorystyce oraz stylu odpowiadającym tematyce stworzonego wnętrza. Zachęcające inspiracje dostępne na stronach elektronicznych z lampami bądź meblami, w różnych stylizacjach i elementach, pozwolą na uzyskanie wyjątkowego efektu w pomieszczeniu.

PODSUMOWANIE – CZY WARTO POSTAWIĆ NA STYL MORSKI?

Zdecydowanie tak! Aranżacja wnętrz w stylu morskim wprowadza do przestrzeni wiele spokoju, a także pozwala na relaks i wyciszenie. Dodatki w stylu morskim można nabywać w sklepach wnętrzarskich, a do zestawienia z nimi mebli oraz dodatków warto się skonsultować z profesjonalistami. Styl morski udowadnia, że może być zarówno klasyczny, jak i nowoczesny. Warto pomyśleć o oświeceniu swojego mieszkanie w myśl tego schematu i poczuć się, jakbyśmy byli na wakacjach przez cały rok.

Podobne

Tagi