Przytulne wnętrza w stylu hygge: ciepło, komfort i relaks

lut 26, 2022 przez

Przytulne wnętrza w stylu hygge: ciepło, komfort i relaks

Przytulne wnętrza w stylu hygge: ciepło, komfort i relaks

Hygge, czyli duńskie pojęcie dla przyjemności, to styl życia, który odnosi się do poczucia komfortu i szczęścia. Duński styl dekoracji wnętrz, bazujący na koncepcji hygge, stanie się coraz popularniejszy wraz z nadchodzącymi miesiącami. Przytulne wnętrza w stylu hygge łączą w sobie ciepło, komfort i relaks. W artykule przedstawiamy w dalszej części kilka pomysłów na urządzenie wnętrza w tym stylu.

Komfort to priorytet

Komfort to główny cel kupujących nasze meble i akcesoria. Hygge radzi, aby szukać przedmiotów które są nie tylko piękne, ale również wygodne i praktyczne. Bez względu na to, czy odwiedzasz sklep z meblami, czy szykujesz się do urządzenia wnętrza w stylu hygge, twórcy radzą by skoncentrować się na poszukiwaniach mebli i akcesoriów, które dadzą Ci poczucie wypoczynku i ułatwią ci życie.

Ciepło staje się centralnym punktem

Podobnie jak komfort, ciepło stanowi ważny aspekt hygge. Jest to nie tylko kwestia fizyczna, ale również emocjonalna. Dlatego, wchodząc do wnętrza w stylu hygge, pojawi się tam miękka pościel, kolorowe poduszki oraz miłe w dotyku koce. Wnętrze powinno emanować ciepłem, przytulnością i spokojem.

Miej na uwadze zasady minimalistyczne

Minimalizm to kluczowy element stylu hygge. Minimalizm to większa ilość przestrzeni, prostych linii, jasnych kolorów, a także prostych i minimalistycznych linii mebli. Minimalistyczne podejście do aranżacji wnętrz to również rozwiązania oświetleniowe, które mają wprowadzać do wnętrza dużo naturalnego światła.

Relaks w każdej chwili

Wnętrza w stylu hygge to także miejsca relaksu i odpoczynku. Dlatego warto zainwestować w miękkie i wygodne kanapy, fotele oraz pufy. Ciekawym rozwiązaniem są meble z naturalnych materiałów, takich jak wełna, jedwab czy len. Wnętrza hygge zawsze zachęcają do chwili relaksu, wypoczynku i zabawy.

Kwiecisty styl

Jak każdy styl, także hygge pozwala na wykorzystanie elementów dekoracyjnych. Kwiecisty styl to kwiaty, kolory i zapachy. Wnętrza w stylu hygge to również czas na odkrycie swojego własnego stylu. Jest to bardzo istotne, aby poczuć się w taki sposób, jak chcesz. Usiądź z ulubioną herbatą, na kanapie z miękkimi poduszkami i zatop w swoich ulubionych stylach i kolorach.

Podobne

Tagi