Bramy garażowe i ich rodzaje

kwi 26, 2022 przez

Bramy garażowe i ich rodzaje

Jak kupić solidne bramy garażowe na lata?

Jesteś szczęśliwym posiadaczem garażu na samochód? Znajduje się on w bryle domu lub jest to garaż wolnostojący? Bez względu na to, jest jeden ważny element, bez którego żaden garaż nie będzie kompletny. Jest to brama garażowa. Na rynku znajdziemy bogaty wybór bram do garaży. Wśród nich znajdują się bramy uchylne, segmentowe, rozwierane, a także bramy przemysłowe, np. do magazynów lub warsztatów samochodowych. Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat bram, ich wyboru, zalet i wad, znajdziesz w tym artykule.

  • Jakie bramy garażowe mamy w sprzedaży?
  • Jak wybrać odpowiednią bramę do garażu?
  • Sprawdź funkcjonalność swojej bramy.

Co oferuje producent bram garażowych?

Potrzeby klientów w zakresie wyboru bramy garażowej są olbrzymie. Co wpływa na jej wybór? Cena, konstrukcja, kolorystyka, a w końcu sposób działania. Poniżej przedstawiamy najczęściej kupowane bramy garażowe, które producent bram garażowych ma w swojej stałej ofercie na stronie https://www.roletyalu.pl/kategoria/bramy.

1. Bramy segmentowe

Brama segmentowa jest jedną z najchętniej kupowanych. Przemawia za nią wygląd i sposób działania. Brama segmentowa w całości mieści się w świetle otworu i składa się z kilku lub kilkunastu poziomych segmentów, łączonych ze sobą ruchomymi zawiasami. Bramy segmentowe są bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ podczas otwierania nie wychodzą poza lico elewacji, tylko w całości chowają sie pod sufitem garażu. Jest to rodzaj bramy szczególnie polecanej do budynków, w których na krótkim podjeździe zazwyczaj parkuje jakiś samochód. Decydując się na kupno bram segmentowych, nie trzeba się martwić ewentualnym uszkodzeniem pojazdu podczas jej otwierania. W ofercie posiadamy szeroki wybór bram segmentowych z izolacją akustyczną, szczególnie przydatną w warsztatach samochodowych.

2. Bramy garażowe rolowane

Następne na liście najchętniej kupowanych znajdują się garażowe bramy rolowane. Swoją konstrukcją bardzo przypominają rolety zewnętrzne. Podobnie jak one składają się z wielu cienkich, aluminiowych elementów, również wypełnionych pianką izolacyjną. Poprawia ona właściwości akustyczne i termoizolacyjne bramy. Jeśli chodzi o dostępną kolorystykę, to bramy rolowane także występują w 3 podstawowych kolorach: brązowy, grafit i beżowy. Oprócz tego na zamówienie mogą być wykonane bramy garażowe w kolorze białym. Brama rolowana również jest wygodna w użytkowaniu i podczas jej podnoszenia, chowa się w specjalnej kasecie wyposażonej w stalowy wał. Listewki bramy nawijają się na niego, zajmując niewiele miejsca pod sufitem garażu.

3. Garażowe bramy rozwierne

Jeśli nie odpowiadają Ci bramy segmentowe ani rolowane, pozostają jeszcze bramy rozwierne. Składają się one z dwóch skrzydeł, które automatycznie mogą być otwierane na zewnątrz budynku. Uczciwie trzeba przyznać, że rozwierne bramy garażowe są bardzo reprezentacyjnie i najładniej wyglądają w dużych garażach, a także, kiedy mamy dom w stylu wiejskim, a garaż znajduje się w stodole. Bramy rozwierne także mogą być wyposażone w funkcjonalność automatycznego otwierania. Różnica polega na tym, że w tych bramach stosuje się dwa siłowniki zamiast jednego napędu. Nad bezpieczeństwem otwierania i zamykania wrót bramy garażowej czuwają fotokomórki. Kiedy cokolwiek wejdzie w obszar, w którym poruszają się wrota, zostaną one automatycznie zablokowane.

4. Bramy uchylne

W ofercie producenta muszą oczywiście pojawić się bramy garażowe uchylne. To jedne z najczęściej spotykanych bram, składające się ze sztywnej ramy stalowej, wypełnionej blachą i ewentualnie izolacją akustyczną. Takie bramy garażowe podczas otwierania wychodzą poza lico elewacji, dlatego w odległości około 50 cm od bramy, na podjeździe nie może znajdować się żadna przeszkoda. Brama uchylna ma wiele zalet, a jedna z nich to przystępna cena. Sprawdź ją na stronie, do której link umieściliśmy powyżej.

Producent bram pomaga dokonać wyboru funkcjonalności

Jeżeli nie wiesz, jaka konstrukcja bram najlepiej sprawdzi się w twoim domu, sprawdź nasze wskazówki.

  • Wybierz bramę segmentową, jeśli masz sporo wolnego miejsca pod sufitem garażu;
  • Kupno bram rolowanych polecamy wtedy, kiedy w garażu mamy ograniczoną przestrzeń pod sufitem;
  • Na zakup bram rozwiernych decydują się osoby, dla których ważne są walory estetyczne;
  • Bramę uchylną polecamy do domu, przed którym jest długi podjazd.

Wszystkie oferowane przez nas produkty — bramy garażowe, produkowane są z najwyższej jakości materiałów. Stal ocynkowana odporna na działanie korozji, tworzywa sztuczne odporne na działanie czynników atmosferycznych, a bezawaryjne napędy znanych firm z możliwością programowania. Czy warto, kupując bramy garażowe, zamawiać do nich napędy? Wiele osób, chcących redukować wydatki na zakup bram, rezygnuje z kupna napędów. Jednak naszym zdaniem to właśnie napędy poprawiają funkcjonalność bramy, pozwalając na jej otwieranie i zamykanie jednym naciśnięciem przycisku. Kolejnym udogodnieniem, szczególnie przy bramach przemysłowych są drzwi boczne. Pozwalają one wchodzić do budynku, bez podnoszenia głównych bram wjazdowych. Boczne drzwi przydają się także w garażu w domu, ułatwiając korzystanie z niego bez potrzeby wyjeżdżania samochodem.

Podobne

Tagi