Różne rodzaje okien

paź 3, 2022 przez

Różne rodzaje okien

Okna są charakterystyczną cechą każdego domu. Stanowią część projektu zewnętrznego i są kluczowe w zapewnieniu wentylacji i światła słonecznego. Eksperci mogą dla Ciebie naprawić i zainstalować wiele różnych stylów okien. Kiedy chcesz dopasować nowe okna do swojego domu, znajdź dla siebie najlepszy styl! Zobacz czym charakteryzują się różne rodzaje okien.

 

Okna przesuwne

Okna przesuwne posiadają jedno lub więcej skrzydeł stałych oraz jedno lub więcej skrzydeł ruchomych („skrzydło” to szkło i rama, które utrzymują szkło w miejscu).

Jak sama nazwa wskazuje otwieranie i zamykanie odbywa się poprzez przesunięcie ruchomego skrzydła lub skrzydeł w lewo lub w prawo.

Okna przesuwne są prawdopodobnie najczęstszym typem okien w australijskich domach. Ich prosta, funkcjonalna konstrukcja sprawia, że ​​są łatwe w obsłudze. Są również dostępne w dużych rozmiarach, co czyni je dobrym rozwiązaniem do poprawy wentylacji domu, naturalnego światła i widoków zewnętrznych.

 

Okna markizy

Okna markiz mogą się otwierać tylko w ograniczonym, stałym stopniu, co czyni je idealnymi, jeśli chcesz pozostawić okna otwarte w lekkim deszczu.

Z zawiasem w górnej części ramy, okna markiz odchylają się na dole, aby się otworzyć. Można je częściowo lub całkowicie otworzyć (i zamknąć) obracając nawijarkę.

Można je montować nad, pod i obok siebie lub obok stałych okien. W związku z tym są wszechstronną opcją, która może ulepszyć praktycznie każdy projekt domu.

 

Okna skrzydłowe

Ze względu na swoje szeroko otwierane otwory i estetyczny wygląd, okna skrzydłowe są od dawna ulubieńcem wielu osób.

Okna skrzydłowe mają zawiasy z lewej lub prawej strony i odchylają się na zewnątrz jak drzwi na zawiasach. Mogą mieć jedno lub więcej skrzydeł w obrębie jednej ramy okiennej.

Jedną z kluczowych zalet, jakie oferują, jest możliwość kontrolowania poziomu wentylacji w Twoim domu. Otwierając je pod pewnymi kątami, możesz wpuścić do domu delikatne lub silne bryzy.

 

Okna podwójne zawieszane

Okna z podwójnymi zawiasami wyposażone są w dwa panele, z których oba mogą przesuwać się w górę i w dół w ramie. Skrzydła pozostają wewnątrz ramy, dzięki czemu po otwarciu nie wystają. Ponieważ okna z podwójnymi zawiasami można otwierać od góry lub od dołu, idealnie nadają się do regulacji przepływu powietrza do domu. Czasami określa się je mianem „okien skrzydłowych”, ale niezależnie od ich nazwy, wszystkie działają w ten sam sposób.

 

Podobne

Tagi