Wenflon – co warto wiedzieć?

lip 12, 2017 przez

Wenflon – co warto wiedzieć?

Wenflon to nadal często używany przyrząd. Pozwala on na bezpieczne podawanie leków osobom potrzebującym dłuższej terapii. Najczęściej takie rozwiązanie stosowane jest w szpitalach, ale w razie konieczności wenflon można stosować również w warunkach domowych. Co warto wiedzieć o tym przyrządzie?
Wenflon określany jest czasem również jako kaniula dożylna. Wprowadzenia wenflonu dokonuje się na widocznych żyłach dłoni, najczęściej tych, które są na wierzchniej stronie. Jeśli jest to niemożliwe, wenflon wprowadzany jest do żyły w zgięciu łokciowym. Ten ostatni sposób nie może być jednak stosowany, jeśli wkłucie ma być długotrwałe, między innymi ze względu na brak wygody. Kaniulę stosuje się obecnie nie tylko w celu ratowania zdrowia, ale także jako przyrząd pomocny w przypadku takich zabiegów jak mezoterapia.

Decydując się na samodzielny zakup wenflonu w punktach sprzedaży detalicznej należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy opakowanie nie zostało uszkodzone, a także na datę gwarancji. Wenflon musi być całkowicie sterylny przed nałożeniem, a wkłucia powinna dokonywać wyłącznie uprawniona i doświadczona osoba.