Jak najlepiej karmić rybki akwariowe?

maj 13, 2017 przez

Jak najlepiej karmić rybki akwariowe?

Jeśli jesteś początkującym akwarystom i dopiero uczysz się, w jaki sposób dbać o stworzenia zamieszkujące Twój domowy zbiornik, przede wszystkim skup się na właściwych karmieniu ryb. Poprawia ono kondycję mieszkańców akwarium, a także wpływa na cały jego ekosystem. W jaki sposób?

Jaki pokarm dla rybek jest najlepszy

Różne gatunki ryb żerują w inny sposób, wybierając też inny rodzaj pożywienia. Przyjęło się ogólnie, że powinno się dostarczać rybom pokarm od 2 do 5 razy, przestrzegając jednak raz w tygodniu postu. Porcje nie powinny być duże, możliwe do spożycia w ciągu kilku minut. Warto o tym pamiętać i nie dokarmiać zwierząt. Niezjedzone resztki rozkładają się bowiem w wodzie, zanieczyszczając ją oraz sprawiając, że zmienia się jej skład chemiczny, np. może pojawić się większa ilość fosforanów lub amoniaku, który może być dla ryb toksyczny.

Najlepiej stosować pokarmy naturalne w postaci suszonej, w płatkach lub tabletkach. Popularne pokarmy żywe niekiedy mogą być przyczyną występowania chorób. Każdy gatunek ma nieco inne preferencje, dlatego też warto zapoznać się z nimi wcześniej, podczas zakupu mieszkańców zbiornika.

Podobne

Tagi