Ceny certyfikatów

sie 12, 2019 przez

Ceny certyfikatów

Cena wszelkich certyfikatów nowożytnego języka angielskiego nie spada poniżej 700 złotych. Dla jednych jest to spory pieniądz, dlatego wielu rozważa za i przeciw zanim wyda je na jakikolwiek certyfikat. Porównuje plusy i minusy każdego egzaminu oraz przydatność każdego z nich, można łatwo stwierdzić, że zanim postawi się cel, który chcemy osiągnąć, nie ma co zdawać testu, który według nas wyda się najłatwiejszy, lecz kompletnie nieużyteczny.

Warto jednak pamiętać, że posiadanie jednego certyfikatu nie zamyka nam drogi do otrzymania kolejnego, zwłaszcza na wyższym poziomie. To sprawi, że nasz niższy poziom będzie tylko i wyłącznie potwierdzeniem, że niższy nie jest otrzymany z przypadku. To będzie mocny argument, że posiadamy dobry poziom, który wciąż tylko ulepszamy.
Co prawda certyfikat FCE cenowo nie różni się zbytnio od swoich innych odpowiedników, jednak warto mieć potwierdzenie naszej ciężkiej pracy, a także umiejętności komunikacyjnych niezależnie od tego, co zamierzamy udowodnić nim w przyszłości. Obojętne jest to, czy zamierzamy starać się o przyjęcie do lepszej pracy, niż tej, którą mamy, czy mamy zamiar wrócić, a może i dopiero rozpocząć studia. Certyfikat może ułatwić nam wielokrotnie życie, nie wiedząc i nie przypuszczając nawet tego, kiedy może to nastąpić.

Warto więc przeznaczyć te pieniądze na swoiste potwierdzenie nabytej umiejętności. Nie należy zwracać uwagi na ludzi, którzy FCE nie posiadają, a nawet żałują niego swoich funduszy. To przecież może być inwestowanie w przyszłość, która jest tak niepewna, jak Twój poziom językowy, o ile nie zostanie on do końca odpowiednio sklasyfikowany, w czym może pomóc właśnie jeden z wielu dostępnych certyfikatów. To wówczas można mówić o całkowitej znajomości posiadanej umiejętności i choć papierki w dzisiejszym świecie odgrywają wielką rolę, to jednak warto je mieć nie tylko dlatego, by posiadać świstek, ale po to by profesjonalnie wyglądać w oczach innych.
Kto wie, może okaże się, że będziesz osobą, która zainspiruje innych do walki o samego siebie, a ta osoba również postanowi zdobyć ten sam certyfikat co Ty.

 

Podobne

Tagi