Lampy do sypialni – co wybrać

paź 18, 2017 przez

Lampy do sypialni – co wybrać

Jadalnia należy do pomieszczeń w domu, których oświetlenie jest niezwykle ważne. Bez względu na to, czy jest to osobne pomieszczenie czy wydzielona funkcjonalnie część kuchni lub salonu, jadalnia powinna mieć własne źródło światła.
Najczęściej stosuje się tutaj lampy wiszące umieszczane ponad stołem. Zależnie od jego wielkości można zdecydować się na jedną lampę lub kilka powieszonych w rzędzie. Lampy muszą być na tyle nisko, by wygodnie oświetlały stół, i na tyle wysoko, aby nie przeszkadzały.

Do jadalni można też wybrać lampę stołową, o ile tylko jest na blacie dość miejsca. Lampy stołowe nowoczesne mają niekiedy ciekawe formy kloszy, rzucający rozproszone świetlne desenie. Designerska lampa jako funkcjonalna ozdoba może zająć miejsce wazonu z kwiatami. Klasyczne lampy stołowe o kloszach z tkaniny dodają całej aranżacji pomieszczenia łagodności i romantycznego uroku.
Dopełnianące światło dające nastrój mogą zapewnić umieszczone na ścianach kinkiety, których klosze rozpraszają światło lub kierują jego strumień ku górze, malując tajemnicze desenie na ścianach.
Jasna górna lampa nie musi być używana przez cały czas, do spożywania posiłków wystarczy delikatne oświetlenie.